|
საგანი
|
ინგლისური ენა
|
|
პედაგოგი
|
თინათინ ხულუზაური
|
|
კლასი/საფეხური
|
მე-4 კლასი, დაწყებითი საფეხური
|
|
მოსწავლეთა
რაოდენობა (პროფილი)
|
2 მოსწავლე
(სსმს არ გვყავს კლასში)
|
|
გაკვეთილის
თემა
|
Unit 8.
Look at the animals!
|
|
წინარე ცოდნა
|
ნასწავლი გრამატიკული
და ლექსიკური მასალის პრაქტიკაში გამოყენება,
ახალი ლექსიკკური მასალის შესწავლა (კერძოდ ცხოველთა ინგლისური სახელწოდებები)
|
|
მიზანი
|
მოსწავლეებმა
გაიგონ ტექსტის შინაარსი და მოცემული სიტყვების მნიშვნელობის გახსენება და გამტკიცება.
კითხვის, მოსმენის უნარ-ჩვევის განვითარება.
|
|
გაკვეთილის
მსვლელობა
|
აქტივობა #1 მისალმება -5 წთ.
გაკვეთილს ვიწყებთ
მისალმებით და წინა გაკვეთილის გამოკითხვით.
აქტივობა #2 Warm-up -10 წთ.
Flashcards
-ების დახმარებით, რომლებზეც გამოსახულნი არიან unit-ში ნაჩვენები ცხოველები, გავახსენოთ
მოსწავლეებს უკვე ნასწავლი ცხოველების სახელები.მაგ: მოსწავლეებს ვაჩვენებთ სურათს,
ისინი იძახიან მოცემული ცხოველის ინგლისურ სახელს და poster-ზე თითით ანიშნებენ.
(დაფაზე უკვე დაწერილია ცხოველთა ქართული და ინგლისური განმარტებები.)
აქტივობა #3 ტექსტის მოსმენა - 15 წთ.
კომპიუტერის
დახმარებით მოსწავლეებს მოვასმენინებთ მოცემულ ტექსტს, მოსმენის შემდეგ უკვე მომზადებული
კითხვების მეშვეობით ვადგენთ თუ როგორ გაიგეს მოსმენილი ტექსტი.
აქტივობა #4 როლური თამაში -10 წთ.
მოსწავლები
სურვილის მიხედვით გამოგვყავს დაფასთან, ვუნაწილებთ ტექსტში მოცემულ პერსონაჟების
სიტყვებს და დიალოგში ვაკეთებინებთ ტექსტს.
აქტივობა #5 დამშვიდობება -5 წთ.
გაკვეთილის
დასასრულს მოსწავლეებს ვაძლევთ მომდევნო გაკვეთილისთვის საშინაო დავალებას და ვემშვიდობებით.
|
|
მისაღწევი შედეგი
|
უცხ.დ.II.2. მოსწავლეს შეუძლია მოსმენილი ილუსტრაციული მინიდიალოგების/მონოლოგების
გაგება.
უცხ.დ.II.5. მოსწავლეს შეუძლია სიტყვების, წინადადებების გაშიფვტა-წაკითხვა.
|
|
გამოყენებული
რესურსები
|
სახელმძღვანელი,
დაფა, ცარცი, flashcards,
კალამი, რვეული, კომპიუტერი
|
|
შეფასება
|
გამოყენებული
იქნება განმავითარებელი შეფასება: შექება, კომენტარი, ფერადი სტიკერები.
|
|
დამხმარე ვიდეო
მასალა:
|
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment